Bojujte s obezitou pomocí jídla


Být obézní není rozhodně žádná velká výhra. Člověk se hned zpotí, má pořád hlad, a navíc je neustále ohrožen na zdraví. Proto je dobré udržovat správnou váhu.

Bojujte s obezitou pomocí jídla

Obezita je dnes velkým strašákem, a to zcela oprávněně. Vždy lidé, kteří mají až příliš mnoho kilogramů navíc mají daleko vyšší šanci, že je stihnout ošklivé nemoci z ranku chronických. Valná většina lidí jimi nakonec bude také trpět, ale ne v tak velké míře, a navíc v pozdějším věku. Chcete-li si zadělat na problém v mládí nebo na začátku středního věku, začněte se přejídat. Ovšem toto bychom vám nedoporučovali, jelikož byste si tím zadělali na pěkný malér. V případě, že už nadváhu máte a je to na vás vidět, měli byste uvažovat nad zhubnutím.

Salát

Váš první krok by měl ale směřovat na váhu. Ovem pozor, podle naměřených údajů na osobní váze nezjistíte přesně, jak na tom skutečně jste. Hmotnost je pouze jedním ze tří základních údajů. Další je věk a v neposlední řadě také výška. Tyto údaje pak vložte do BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ kalkulačky a počkejte si na výsledek. Nebude-li pro vás zrovna dvakrát lichotiví, víte, že na tom nejste příliš dobře. Naštěstí existuje vysvobození, a sice pomocí vhodné jídelníčku.

Lepší jídlo vede k nižší hmotnosti

Možná tomu nevěříte, ale skutečně změna jídelníčku může vézt k ubírání na váze, často i docela rychlému. Neznamená to však, že byste měli hladovět. Právě naopak. K tomu, abyste hubli zdravě, a přitom rychle a efektivně, musíte jíst pravidelně a dobře. To v praxi znamená vynechat z jídelníčku všechno smažené, přesolené nebo přeslazené. Tato jídla je ideální nahradit čerstvou zeleninou, která je nejen dobré, ale zároveň obsahuje celou řadu potřebných vitamínů. Každý den si klidně můžete dopřát i nějaké to ovoce a určitě se nebojte do svého jídelníčku zařadit i luštěniny. Co se masa týče, ryby a drůbeží jsou povoleny.

Svinovací metr

Ne vždy může ale podomácky vymyšlená dieta vést k úspěchu. V takovém případě je lepší nelenit a objednat se u nejbližšího výživového poradce, který vám vhodný jídelníček rád sestaví.