Chlorová chemie – klasika, která vás nezklameChlorová chemie je nejrozšířenější a nejvíce využívanou kategorií výrobků bazénové chemie určenou pro desinfekci a dlouhodobé ošetření bazénové vody. Přípravky chlorové chemie jsou spolehlivé a chlór je jako aktivní látka v bazénové vodě poměrně stabilní, takže jeho dlouhodobá přítomnost bez nežádoucích náhlých výkyvů zajišťuje dostatečnou ochranu bazénové vody proti nejrůznějším mikroorganismům, řasami a sinicemi počínaje.
plný bazén

Kdybyste do svého bazénu nepřidali žádné přípravky na desinfekci bazénové vody, již během několika dnů by se vaše koupací nádrž proměnila v zapáchající stoku. A to je něco, co nikdo z nás nechce. Nicméně pokud jste na rozpacích z toho, jak široká paleta výrobků bazénové chemie je dnes na trhu a vy nevíte, který přípravek nejlépe zvolit, vsaďte tedy právě na osvědčenou klasiku, kterou využívá většina spokojených majitelů bazénů – a tou je chlorová chemie. Ta díky svým skvělým desinfekčním vlastnostem získala své pevné místo také v úpravnách pitných vod a veřejných rekreačních zařízeních.

Nicméně i paleta přípravků chlorové chemie je poměrně pestrá, jak co do typů jednotlivých přípravků, tak do velikosti různých balení.

Volit můžete mezi přípravky sypkými granulovanými, tekutými či v podobě tablet. A právě tablety patří k těm nejvíce oblíbeným. Jejich použití a dávkování je totiž maximálně snadné a nemusíte nic složitě odměřovat anebo sledovat. Stačí vložit potřebné množství tablet vzhledem k objemu vaší nádrže do dávkovače tablet a dále už se o nic starat nemusíte. Tablety se budou v plováku postupně rozpouštět a aktivní chlór se tak rovnoměrně rozptýlí do celého objemu nádrže.
hladina s balonky

Zakoupit si můžete dokonce multifunkční tablety 5v1, které se postarají hned o několik procesů najednou. Nicméně velice oblíbený je i tekutý chlornan sodný anebo také chlor šok, který se s oblibou používá ke skokovému navýšení koncentrace chlóru v bazénové vodě.