Dovolená v jižních Čechách


Tato překrásná oblast je po staletí spravována lidmi v souladu s přírodou a svou rozmanitostí překvapí každého, kdo sem zavítá. Ten, kdo se do tohoto kraje vypraví za historií a památkami uvidí, jak bohaté a osvícené byly šlechtické rody a jací zde žili skvělí umělci a řemeslníci. Zůstalo zde totiž po nich nekonečné množství kulturních a historických památek.
potok na Šumavě
Je zde mnoho starobylých měst, která jsou plná kulturních akcí a pestrého života. Najdeme v nich gotické kostely sahající až do nebe, pohádkové renesanční zámky, za zmínku stojí především zámky jako Hluboká nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic nebo jedinečný vodní zámek Červená Lhota v blízkosti Jindřichova Hradce, architektonicky unikátní kláštery i obyčejné domy a především důmyslně řešené obrovské množství rybničných systémů. Výhodou kraje je i to, že zde nejsou žádné průmyslové podniky a proto zde naleznete tak krásnou a netknutou šumavskou přírodu. Je to místo s nejvyšším počtem chráněných území u nás. Typická krajina kolem Českých Budějovic je vyznačena nekonečným množstvím rybníků, jehličných lesů a obřími plochami rašelinišť. To vše je oživeno siluetami jihočeských vesniček s krásnými venkovskými kostelíky. Kromě krajského města můžete také navštívit krásná místa, jako jsou Třeboň, Veselí nad Lužnicí nebo Jindřichův Hradec.
zámek hluboká jižní čechy
Místní krajina může být místy i velmi drsná, obzvláště v horských oblastech kolem Novohradských hor, Blanenského lesa a především samotné Šumavy. Krásnou přírodu můžete navštívit i v okolí Jindřichova Hradce, která je nazývána Česká Kanada. Pokud se vydáte na sever kraje, můžete navštívit město Písek u řek Vltavy a Otavy nebo místa kolem Tábora, která jsou známa především díky husitskému období. Ačkoli jsou jihočeská města velmi starobylá a historická, setkáte se zde s neopakovatelnou atmosférou příjemného moderního života.