Ideální střechaVyrobit si na dvorku vlastní posezení není nic složitého, a když se budete hodně snažit, tak ani drahého. Potřebujete v podstatě jen nábytek a nějakou střechu.

Ideální střecha

Mít u domu zahradu je pro některé majitele spíše přítěží než výhodou. Přeci jen se musí o tento kout svého pozemku starat, na což nemá každý čas. Ovšem ani když nepatříte mezi zahradníky ani kutili, můžete tuto část svého domu aktivně využívat, a to na pořádání sešlostí s přáteli. Jasně, budete muset občas posekat trávu, ale to není nic fyzicky ani časové náročného. A vytvořit si vhodné posezení vás také nemusí stát příliš mnoho nervů, notabene financí.

Pergola asijského střihu

K takovému projektu vlastně ani mnoho věcí nepotřebujete. Bohatě postačí vyřešit nábytek, případně zastřešení. Nábytek není potřeba kupovat nový, to byste se mohli pořádně prohnout, zvláště pokud trváte na kvalitě. Židle i stůl se dají klidně koupit třeba přes internet z druhé ruky. Nabídek je skutečně docela dost, stačí si jen vybrat. Co se týče stříšky, tam je to trochu složitější. A to nejen co se týče výběru, ale hlavně financí.

Hodně totiž záleží na tom, co od střechy čekáte. Vyberete-li si jednoduchý slunečník, příliš mnoho vás to stát nebude. Ovšem slunečním sám zase není moc užitečný, jelikož jeho jedinou funkcí je vytvářet stín. Jakmile začne pršet, jedná se o zbytečnost. Z toho důvodu je tak daleko lepší sáhnout prostě trochu hlouběji do kapsy a pořídit si zahradní pergolu. Jedná se o vhodný doplněk nejen na zahradu, ale třeba i na dvorek. Navíc vkusný a vysoce užitečný doplněk.

Pergola u vody

Dřevo i kov

Pergoly se dnes z velké části vyrábějí sériově jako jakési stavebnice. Můžete namítat, že člověk tak přijde o dobrý pocit z jedinečnosti jeho zastřešení, ale jelikož je nabídka tak bohatá, je vysoce nepravděpodobně, že byste někdy v životě narazili na pergolu, která by byla naprosto stejná jako ta vaše. Tento druh konstrukcí se stále vyrábí ze dřeva, ale to neznamená, že zde nejsou na výběr i jiné materiály. Velmi oblíbený je třeba hliník, který nejenže disponuje elegantním vzhledem, ale zároveň je i vysoce odolný.