Jaký plot je nejlepší?


Soukromí je velmi důležité. Není tak divu, že se snažíte ochránit právě to své tím, že kolem vašeho domu nebo bytu postavíte plot. Nicméně otázkou zůstává, jaký druh plotu? Všechny druhy jsou od sebe rozdílné a mají různé výhody a nevýhody. Společně si řekneme, jaký plot vybrat a jaký právě pro vás bude ten nejvhodnější!

První možností je betonový ploty. Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ přináší řadu výhod. Jedná se o nejbytelnější ploty, které je velmi obtížné poškodit, nebo přelézt. Prostě jedná se o velmi kvalitní plot, díky kterému budete mít naprosté soukromí – je zcela neprůhledný. Nicméně menší nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Nicméně tomu tak je vždy – pokud chcete kvalitu, musíte si připlatit. Oproti jiným plotům musíte počítat i s delší dobou stavby. Ovšem po dokončení vám tento typ plotu vydrží snad už na vždy.

betonový plot

Dalším typem plotů je dřevěný. Dřevěné ploty moou mít různou podobu. Mohou plnit spíše funkci nějaké ohrady, nebo i velkého neprůhledného plotu. Od toho, jaký typ si zvolíte, se taktéž odvíjí i jeho pořizovací cena a vlastnosti, které plot bude mít. Nicméně ve všech případech platí, že dřevo je materiál, o který je zapotřebí se pravidelně starat. Pokud by tomu tak nebylo, za pár let vám plot ztrouchniví, rozpadne se a nebude plnit svoji funkci – bude spíše zdraví nebezpečný.

dřevěný plot

Poslední variantou je plot z keřů nebo stromů. Jedná se o nejekologičtější ohraničení pozemku. Nicméně v tomto případě počítejte s tím, že rostlinám tvá vcelku dlouhou dobu, nežli vyrostou. Nevýhodou je i to, že velmi často tento typ plotu není bytelný a neochrání váš majetek před nechtěnými návštěvníky. Ovšem živím plotům, se musí nechat to, že vypadají opravdu velmi dobře a vkusně. Výhodou je i nízká pořizovací cena – budete-li trpěliví, stačí vám obyčejné semínko, nebo sazenice.