Jídlo není jen základní potřeba


Není ani divu, že existuje mnoho lidí, kteří mají problémy nejen se samotným jídlem, ale i trávením, následně s nadváhou a obezitou. Buď bereme všechno příliš na lehkou váhu a jídlo spojujeme s nutnou potřebou, bez které by se tělo neobešlo nebo zase pro změnu je jídlo náš nepřítel. Ani jedno ani druhé není správným postojem. To se pak zákonitě musí někde odrazit. Jídlo je samo o sobě rituál, který provádíme v nějakém pravidelném sledu, a zaslouží si mnohem více pozornosti, než si jen myslíme. Ono totiž nezáleží jen na tom, kolik a co si nandáme na talíř, jako to, jakým způsobem pokrm konzumujeme.

zdravá snídaně

Člověk by si měl k jídlu vyhradit svoji chvilku. Nemyslet na nic jiného, než si vychutnat zážitek z talíře. V klidu si sednout a věnovat svoji pozornost jen svému pokrmu, může být skutečně krok ke zdravějšímu způsobu života, ale i k redukci váhy. Zpočátku nám může pomoci s úpravou porcí a pocitu sytosti ověřené anorektikum, které tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Adipex na prodej je možný pouze v e-shopu a vybrat si ho lze v různém množství. I když má skvělé výsledky v hubnutí, je třeba si důkladně přečíst vše o vhodném užívání.

zdravá strava

Trávení začíná v hlavě

Zkusme si někdy udělat rekapitulaci sami u sebe. Kolikrát nemáme čas se v klidu najíst. Myšlenky jsou někde jinde a spojeny s tím, co máme nebo nemáme dělat, že už jsme tam měli být, nestíháme, bude z toho problém. Nebo jsme zaneprázdněni televizí, mobilním telefonem, případně počítačem nebo denním tiskem. To všechno se ale odráží i v našem stravování. Jak mohou pak fungovat trávicí enzymy, když naši mysl zaměstnáme jinými způsoby. Tělo ji samo nedokáže nastavit na trávení a pak si musí s přebytečným zatížením poradit po svém. Nejvíce se toho schová na břiše a my se pak divíme, že je to naše nejvíce problémová oblast. Když se soustředíme na něco jiného, tak mnohdy sníme naši porci a ani nevíme, že jsme něco jedli. Poté máme stále hlad a snažíme se ještě „něčím dojíst“ a poté se to musí zákonitě někdo odrazit. Možná zde budeme muset začít dřív, než začneme sestavovat vyvážený jídelníček.