K čemu máme instalatéry?


Když si představíme vodovod, představíme si obvykle něco úplně samozřejmého a banálního, něco, co všichni známe a umíme používat už odmalička. A když si představíme kanalizaci, obvykle to v nás evokuje něco, co je nám spíše nechutné, odpuzující. Ale když se nad tím zamyslíme, nejde ani o samozřejmosti, ani o něco, bez čeho bychom se snad raději kvůli svému jemnocitu obešli. Jde o náramně důležité potrubní systémy, které notnou měrou přispívají k dokonalosti našich životů.

vodovodní potrubí

Je tomu prostě tak. I když už bereme tekoucí vodu jako samozřejmost, stejně jako fungující kanalizaci, není tomu tak automaticky. Nic z toho bychom neměli, kdyby nebylo instalatérů. A kdyby tito neexistovali, nejen že by to nikdo nepostavil, ale ani by nám to neudržoval, takže by nám to moc dlouho nefungovalo a kvalita našeho života by pak šla rapidně dolů.

A instalatéry nemáme jenom kvůli tomu, aby nám budovali ona potrubí a pak je udržovali ve funkčním stavu. Tito jsou nám prospěšní i dalšími službami. Jenom se samotnými vývody těchto potrubí bychom u nás doma ani nikde jinde přece nevystačili. K nim potřebujeme namontovat přinejmenším ještě vodovodní kohoutky, ale i další příslušenství, od prostých umyvadel, van a záchodových mís až po pračky, myčky a podobně. A i k tomu obvykle využíváme pomoc profesionálních instalatérů, kteří takovou práci bravurně zvládají.

oprava kohoutku

A nejen že nám instalatéři toto všechno staví, montují a udržují v provozuschopném stavu. Současně drží spolehliví instalatéři pohotovost, to aby nám mohli pomáhat i v mimořádných a naléhavých situacích, jako jsou třeba i rozsáhlé havárie vodovodního řadu.

Kdybych si tedy měl poupravit často slýchaná slova z televizní Kobry 11: „Muži z instalatérské branže pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je naše chránit naše vymoženosti.“ Bez kterých bychom se už dnes sotva obešli.