Kvalitní spánek


Kvalitní spánek je pro náš organismus velice důležitý, protože díky němu načerpáváme energii do dalšího dne. Neobejde se bez návyků a dobré postele.

Kvalitní spánek

Návyky

Spousta z nás se celý den těší, až si lehne do postele, nebude nic řešit a nádherně si odpočine. Nedostatek spánku není pro náš organismus vůbec prospěšný, a proto se pojďme podívat, jak tomu předcházet. První rada spočívá v tom, že nesmíme jíst 2,5 hodiny, než půjdeme spát, protože jídlo dodává energii. Navíc po nočních svačinkách se docela hodně přibírá, což jistě nechcete.

pohodlný spánek

Naopak se musíme co nejvíce unavit, a proto není na škodu si o víkendu zajet na turistickou procházku a přes týden si udělat čas na pravidelné cvičení. Obvykle nepomáhá počítání oveček, a navíc je to pěkná nuda. Raději vypusťte všechno negativní a představuje si nádherné chvíle. Pokud ani to nepomůže, tak se zbytečně nerozčilujte, protože to jen situaci zhorší. Raději si tedy přečtěte oblíbenou knížku a zkuste jít spát za chvíli. Nedoporučuje se dívat ani na mobil, protože sledování elektroniky je taky trochu náročné, a proto se raději soustřeďte na pohodové činnosti.

Postel

Velkou roli na spánku a příjemném probuzení má určitě postel, protože je úplně něco jiného se probudit na starém rozkládacím gauči celý nalámaný než svěží na nové posteli. Investice do našeho zdraví je jedna z nejlepších věcí, co můžeme udělat, a proto se vyplatí si připlatit. Je potřeba si rozmyslet jaké rozměry budou nejlepší. Pokud na ní chcete spát sami a dopřát si dostatek pohodlí, tak není nic lepšího než postel masiv 120×200.

moderní postel

Na výběr je z několika provedení, přičemž je na každém, jakou povrchovou úpravu si zvolí. Masiv je dobrý materiál, protože i v horších podmínkách dosahuje velice příznivé životnosti. Jistě se Vám zalíbí i nízká cena. Poté už stačí vybrat jen rošt, přičemž nejprodávanější je lamelový. Posledním prvkem je matrace, na kterou jsou také kladeny velká nároky. Při výběru dbejte na správnou tvrdost, výšku, vzdušnost a další parametry podle Vašich potřeb. Nejlépe Vám poradí ve spánkovém centru.