Na kdy naplánovat stěhování Praha s profesionály


Stěhování se dá zvládnout s profesionály docela snadno, jen byste měli zvážit volbu toho ideálního data.

Kdy se stěhovat – stěhovací firmě je v zásadě jedno, kdy zadáte požadavek na přestěhování bytu, domu, nebytových prostor, případně vyklízení bytů. Firma se přizpůsobí klientovi, teoreticky je možné stěhování i o víkendech a svátcích, snad jen na Vánoce a koncem roku se takové akce neplánují. Nejvíce žádostí připadá obvykle na konec měsíce nebo kalendářního čtvrtletí, kdy se ukončuje nájemní vztah, a počátkem nového měsíce začíná platnost nové nájemní smlouvy.

kartonové krabice na sobě

Obecně je ovšem výhodnější pro obě strany, když termín posunete na polovinu měsíce, nebo konec prvního, či začátek druhého týdne v měsíci. Tehdy bývá volněji a stěhovací firma bude mít na vás více sil, elánu a energie.

Co se týče dne v týdnu, bývá nejvíce zvykem, že si lidé prodlužují víkend. Přestěhování plánují na pátek, nebo na čtvrtek, aby do neděle měli hotovo. V pátek je však silnější provoz a obecně větší pohyb lidí na ulici, pokud se tomuto chcete vyhnout, zvolte raději úterý nebo středu, což jsou nejméně stresující dny.

papírová krabice

Ideální denní doba – u stěhování na dlouhé vzdálenosti, např. přes polovinu republiky, je celkem nasnadě, že se volí počátek akce na brzkou hodinu ranní, kdy stěhovací firmy začínají pracovat (obvykle od 8 hodin). U stěhování menšího rozsahu a na kratší vzdálenosti lze ovšem domluvit zahájení prací na libovolnou denní hodinu. (Někteří lidé si ráno déle pospí, a pokud mohou, probouzí se až brzy před polednem.) Uskutečnit odpolední či večerní stěhování Praha je možné, ale uvědomte si, že v ten den budete až druzí (nebo i třetí) v pořadí, a že se kvůli tomu může celá akce opozdit. Zároveň počítejte s dopravními zácpami a hustším provozem. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, začínejte raději hned brzy ráno, kdy na vás čeká nejméně komplikací