Nechte se odvézt


O alkoholu se u nás říká ledacos. Třeba že je to metla lidstva (a občas se zametat musí) nebo že se jím dá skvěle pročistit hlava (akorát to toto čistidlo bere i s mozkem).

Ale teď už žerty stranou. Alkohol nemusí představovat jen dost pochybné potěšení, ale také problém. Jak by o tom mohli mluvit (nebo aspoň blábolit) i mnozí z toho podle zveřejňovaných informací asi milionu našinců, kteří pijí takzvaně rizikově, tudíž jsou alkoholiky nebo někým, kdo má k podobné závislosti významně nakročeno. A jestli je něco pravidlem, stanoveným dokonce zákony, představuje alkohol mimo jiné natolik závažný problém, že se po jeho užití nesmí za volant.

sedící alkoholička

Jakmile někdo popije, prostě nesmí řídit. A to ani kdyby se domníval, že to zvládne, protože se sice neudrží na nohou, ale při řízení se přece nestojí.

A když už dojde k tomu, že se někdo napije a pak náhle vyvstane potřeba někam odjet? A to svým vlastním vozidlem, a nikoliv nějakým alternativním způsobem, jako je taxi, autobus, vlak a podobně?

Pak by na to měl dotyčný rovnou zapomenout. A nelze-li se smířit s tím, že neodjede, měl by vsadit na odvoz vozu. Což je vlastně přímo ideální řešení nastalého problému. Protože si stačí zavolat na příslušné telefonní číslo a pošlou mu na udané místo dva řidiče, z nichž ho jeden odveze zákazníkovým vlastním vozidlem a druhý poslouží před a po výkonu této služby svému kolegovi jako odvoz z a do firmy.

alkohol a pouta

Ať už tak potřebuje v našem hlavním městě kdokoliv zajet se svým vozem kamkoliv, může se spolehnout na to, že se tak může stát kdykoliv. A to i ve chvíli, kdy má upito a tedy za volant nesmí. Díky zmíněným profesionálům se totiž kdokoliv dostane i se svým autem tam, kam má, spolehlivě a bezpečně.

A o bezpečnost tu jde především. Protože víte, co dokáže alkohol s člověkem leckdy udělat. A riskovat škody na majetku nebo dokonce ztráty na životech se rozhodně nevyplácí.