Objevte kouzlo dřevostaveb!


Právě jste si pořídili pozemek a přemýšlíte o vlastím bydlení? Jenže jakým směrem se vydat, bude lepší klasický cihlový dům nebo něco nového a neotřelého? Co třeba montovaní dřevostavba? Pokud se vám také nechce čekat několik měsíců, než se stavební firmě podaří dům postavit, jsou právě mobilní dřevostavby tou správnou volbou. Jedná se o mobilní domy celoroční https://www.top-mobilnidomy.cz/, není to tedy jen příbytek na zahrádku, kam se schováme v případě deště. Jedná se o plnohodnotné bydlením, které je možné využívat celoročně a navíc nabízí celou řadu výhod, kterých se nám v běžném zděném domě jen stěží dostane.

dřevěný interiér

Montované dřevostavby jsou velmi snadné a rychlé na výstavbu, už za pár týdnů tak můžete bydlet ve vlastním. V Kanadě nebo Skandinávii tvoří právě montované domy ze dřeva drtivou většinu staveb a postupně se tento trend začíná rozmáhat i u nás. Nemusíte se tak bát, že by dřevo v našich zimních podmínkách neobstálo, jelikož je tento typ staveb prověřen právě extrémním počasí v severních zemích.

Když se řekne montovaná dřevostavba, co to vlastně znamená?

Vývoj ve stavebnictví se neustále posouvá kupředu, není se tak čemu divit, že každý rok můžeme narazit na nové stavební technologie, které celkový proces výstavby urychlují, případně vylepšují. Mnoho lidí si je tímto faktem vědoma a už dávno pro ně není rozhodující jenom pořizovací cena, ale uvažují i nad dlouhodobějšími investicemi. Montované dřevostavby jsou velmi ekologické, šetrné k životnímu prostředí a náklady spojené s provozem na vytápění jsou minimální, ne-li nulové.

dřevěná koupelna

Montované dřevostavby je možné pořídit na klíč nebo si vybrat už hotový projekt z katalogových objektů. Výroba jednotlivých prefabrikovaných dílů probíhá přímo ve výrobních halách a na stavbu se přiváží už hotové, kde je stačí smontovat. Hrubá stavba je hotová už za dva dny. Co u zděných domů trvá i několik měsíců, u montovaných domů trvá pár dní.