Pitná voda v domácnosti


Základem civilizovaného bydlení je dostupnost pitné vody kdykoliv ji budeme potřebovat. K tomu, abychom si ji mohli pustit nám slouží vodovodní baterie.

Pitná voda v domácnosti

Putuje až k nám domů

Abychom mohli doma pohodlně bydlet, tak potřebujeme mít přístup k pitné vodě. Poroto má každá nemovitost určená k trvalému bydlení v dnešní domě přípojku na vodovod. To bereme jako samozřejmost, takže po otočení kohoutku nám okamžitě teče voda a nemusíme se o nic starat. Samozřejmě za tuto vodu patřičně platíme, ale máme ji hned dostupnou a nemusíme nikam chodit.

kuchyňský fřez

Každá oblast má vždy dané místo, z které se zásobuje vodou. To může být například nádrž na jezeře či jiném vodním toku. Pokud se umístí do větší nadmořské výšky, než jsou zásobované nemovitosti, tak voda může putovat díky spádu. V potrubí je jistý tlak, aby voda tekla i v panelových domech třeba v desátém patře. Tlak se také často zajišťuje pomocí čerpadel. Kvalita vody je přísně kontrolována a samozřejmě se dle potřeby filtruje a upravuje, aby se konečný spotřebitel mohl pohodlně napít z kohoutku a nehrozili žádné zdravotní potíže.

Vodovodní baterie

Jak už víme, tak voda v potrubí je natlakovaná, a proto celý systém rozvodů v našem domu musí výt uzavřený, aby nám voda nikde neunikala. Právě rozvody v domě nám ji vedou do všech potřebných míst, přičemž si musíme dávat pozor na jejich technický stav, abychom zabránili problémů. My se přesuneme až na konec tohoto systému, což je místo, kde si potřebujeme vodu pouštět.

vodovodní baterie

Tím je samozřejmě kohoutek označovaný jako vodovodní baterie. K němu je navedená studená i teplá, takže my si můžeme teplotu i proud regulovat podle sebe. Kromě praktického využití je to designový prvek naší domácnosti, a proto se musíme dívat i na vzhled. Vodovodní baterie seženete za dobrou cenu, přičemž tento výrobce se kromě moderního designu zaměřuje i na dlouhou životnost. Takto nám bude sloužit spoustu let a stále bude hezká. Na výběr je z mnoha druhů, takže si vyberete domů do každé místnosti.