Proč navštívit VilniusNechejte se unést krásami starého města
 
Staré město vás svou architekturou vtáhne do dob čtrnáctého století, tato část města je zapsaná mezi památky UNESCO a právě díky barokním stavbám je tolik kouzelná. V úzkých uličkám se snadno ztratíte a znovu se najdete v útulných kavárnách, které jsou k nalezení téměř všude.
 kostel ve Vilnius
 
Objevte židovskou historii města
 
Hlavnímu městu se kdysi přezdívalo severní Jeruzalém. Během druhé světové války 90% židovského obyvatelstva tragicky zahynula, ovšem atmosféra, která na vás v ulicích města čeká nezmizí nikdy. Během války byly v městě vyhrazena dvě židovská ghetta, o jednom z nich se pobavíme v následujícím bodě.
 
Užupis
 
Užupis, kdysi židovské ghetto, které se nachází za řekou východně od centra města. Po úbytku židovské populace se do této části města díky cenově dostupným nájmům přestěhovaly především bohémské typy lidí a umělci, proto zde můžete najít spoustu zajímavých budov či památek. Tato část města rovněž patří ke světovému dědictví a většinu zajímavostí naleznete právě tady.
panorama Vilnius
 
Období Sovětské nadvlády
 
Po skončení druhé světové války, přišel stejně jako u nás komunistický režim, i tímto obdobím je město hodně poznamenáno. Za návštěvu bez pochyby stojí Muzeum obětí genocidy s mluvenou prohlídkou, které vám nabízí realistický pohled na zlo tehdejšího režimu.
 
Noční život
 
Díky vysokému počtu studentů, je noční život poměrně pestrý. Ve městě je pestrý výběr nejrůznějších klubů, ať jste milovníci techna či retra, bezpochyby to své naleznete. Můžete ochutnat místní pivo nebo si zajít na drink, který vám přímo před očima namíchají zdejší barmani.
 
 
 
 
Litevská kuchyně
 
Litevská kuchyně je v některých věcech té české velmi podobná, místní například velmi milují knedlíky. Jistě oceníte, že v restauracích si můžete dát čerstvé ryby, které obyvatelé umí opravdu dobře upravit.