Stačí chtít


Pokud patříte mezi ty, kterým záleží, v jaké zemi žijeme, tak se nejenom v této době, která je pro naše lesy doslova katastrofická, máte možnost pro to, aby se to napravilo, něco udělat. Například:
   v  vysadit za život alespoň jeden jediný strom
   v  nevyhodit do přírody žádné odpadky, žádné chemikálie
   v  svou rodinu a děti učit selským rozumem, jak si nejenom každý strom vážit, ale jak přírodu uchovat zdravou – nejenom v současnosti, ale především pro budoucnost
   v  seznámit se podrobně se Zákonem České národní rady o ochraně přírody a krajiny
procházka alejí

Mezi nejhorší situace našich lesů zasažených kůrovcem a suchem, jsou na Olomoucku Hostýnské vrchy, pak následují ve Zlínském kraji Kroměřížské lesy. A mohly by se vyjmenovat i další místa v naši vlasti. Například Jeseníky, Beskydy. A to se týká jenom lesů. Už druhý rok probíhá jedna úžasná iniciativa, kterou zajišťují na Olomoucku Arcibiskupské lesy a statky. Letos chtějí vysadit až 5 milionů stromů. Do této velmi užitečné iniciativy se mohou zapojit všichni, kterým na našich lesích záleží. 
Určitě si na svých procházkách všímáte i toho, jak se postupně na mnoha místech kácejí nádherné zdravé stromy. Bez vážných důvodů mizí nejenom kolem vlakových tratí, ale zůstávají holé břehy potoků, říček, rybníků, mizí stromořadí kolem silnic, staré zdravé stromy v alejích… a v hlavě Vám určitě proběhne plno otázek: Proč? Z jakého důvodu? Kdo vydal povolení? Není to trestné? Jsou za tím peníze nebo hloupost?
kalamita v Jeseníkách

V naší zemi fungují ekologické organizace, které svým zaměřením, projekty, odbornými přednáškami nenásilně usilují a samozřejmě se snaží i přes vládu prosadit, jak ochraňovat naši přírodu. Tak, abychom žili ve zdravém prostředí a obklopené zdravou přírodou. Tyto ekologické organizace jsou pro nás hodně důležité. Pokud vás například zajímají stromy, které milujete, a které se bez příčiny kácejí, máte možnost si přečíst jednu zajímavou nabídku na webové stránce od ekologické organizace Arnika.
Máme jednu báječnou vymoženost, že si na internetu do adresného řádku zadáte takové slovo,čikrátký text, který vás zajímá. Hned vám vyskočí plno odkazů, takže stačí si vybrat to, co vás zajímá.

4/5 - (8 votes)
Categories