Stěhování na Liberecku s profesionály


Kdo se stěhuje na Liberecko, má velké štěstí. Z osobní zkušenosti můžeme potvrdit, že je to oblast jedna z nejkrásnějších v republice. Tamní přírodní krásy, čistý vzduch, klid a pohoda a harmonické prostředí Jizerských hor vám mohou významně napomáhat i při samotném stěhování Liberec levně.

pohled na Ještěd

Využijte volných chvil k tomu, vydat se na kole, vlakem nebo autem do přírody, kdykoli budete cítit, že je stěhovací procedura nad vaše síly. To se týká samozřejmě i situací, na které si sjednáváte profesionály. Vaše zdraví za to stojí a především si jej nikde nekoupíte. Nebudou vám platné ani vaše úspory, když si oslabíte imunitu, onemocníte nebo utrpíte úraz. Nezapomínejte, že lékařská ošetření neřeší příčinu chorob, pouze následky, a že mnohé z nich mohou být při podceňování prevence i nevratné nebo dokonce fatální.

Stěhovací firmy rozebírají a montují i nábytek – je-li to i váš případ a potřebujete přestěhovat i kuchyň nebo skříň sestavovanou na míru, stěhováci jsou na tyto situace připraveni. Mohou dokonce přizpůsobit rozměry vestavěných skříní novému prostředí, mohou upravit kuchyň podle nového konceptu (je-li to technicky možné), mohou zapojit vodovodní baterii, dřez, namontovat garnýže, nainstalovat světla, zkrátka vše, co se zabydlováním souvisí.

papírová krabice

Jak s krabicemi a balicím materiálem – budete potřebovat dostatek pevných kartonových krabic, a pokud je neseženete v obchodních centrech, dají se pronajmout u stěhovacích firem, anebo zakoupit ve specializovaných obchodech. Vsadit můžete i na osvědčenou bublinkovou fólii, s tou zabalíte takřka vše a navíc není drahá. Hodit se může i tenká pružná (flexi) fólie na balení nábytku a spotřebičů.

A co parkovací místo? Měli byste předem znát rozměry stěhovacího vozu a dle toho se zařídit s parkovacím místem jak tam, odkud se stěhujete, tak i na cílovém stanovišti. Zpoplatněných parkovacích oblastí je v Liberci mnoho, a pokud se to týká i vás, pak budete možná nuceni zažádat o výjimku na městském úřadu. Vyřízení vašeho požadavku ale může trvat až 30 dnů.