Stránky, kde si můžete stáhnout staré PC hry zdarma


Mnoho internetových stránek se zabývá streamování počítačových her zdarma. Mnoho počítačových her používá takový model, který nabídne hráči stáhnout si danou hru nebo aplikaci zdarma. Jenomže jakmile se do hry ponoříte a dojdete k levelům, které jsou už natolik těžké, že bez pomoci jej nejste schopni překonat, chce po vás hra peníze. Hráči, kteří začínali s hrami již před dekádou, si v ten okamžik povzdechnou, jaké by to bylo, kdyby hry byly stejné jaké za jejich mládí. Nezoufejte, pořád jsou na světě weby, které tyto staré dobré „gamesky“ nabízejí.
Počítačové hry
Abandonia
Abandonia je stránka, kde naleznete obrovské množství starých her, které jsou tzv. abandonware (což znamená, že se jedná o hru nebo software, kterým vypršela autorská práva, nebo jejichž práva vydavatel již nechce). Spousta z těchto her patří do kategorie klasických DOS her.
Stránka byla založena v roce 1999, kdy byl pojem abandonware užíván teprve dva roky. Po několika, ne příliš, aktivních letech rozkvetla Abandonia na jednu z předních webových stránek kde můžete nalézt staré oblíbené hry. Nachází se zde více než 1100 her ke stažení a má přes 800.000 členů.
Super Mario Bros.
Abandonware Dos
Další stránka, která se zaměřuje na staré hry DOS, ale také na několik titulů Windows je Abandonware Dos. Najdete zde například takové velikány jako nestárnoucí SimGolf nebo zástupce takového pojmu jako jsou Hvězdné války, Star Wars: Galactic Battlegrounds.
Abandonware Dos je stránkou velmi aktivní. Každý titul obsahuje hodnocení, které hra dostala, datum vydání, fotky ze hry, videa a zajímavosti, které souvisí s danou hrou. Mimo jiné zde najdete i užitečné články a seznamy, které vám pomohou v hledání dalších úžasných starých her. Stránka má velmi otevřený přístup. Vlastník webu jasně uvádí, že dodržuje práva na sdílení her ke stažení. Odkazuje přímo na domovské stránky her, takže nemusíte mít strach, že se podílíte na nelegální činnosti.

Categories