Vánoční kouzlení v domě i bytě


Nejkrásnější čas roku je opět tady, a kromě nepříjemného stresu a napětí sebou přináší také hromadu toho pozitivního krásného a kouzelného. Co je krásnějšího než přijít po těžkém dni, který jsme strávili nakupováním dárků pro blízké, do domu, který dýchá tou správnou sváteční atmosférou, která nám připomene, že to stojí za to.
Ozdoby na stromečku
Jak si navodit tu dokonalou atmosféru?
Začít se dá od nejjednodušších doplňků, které obnáší možná minimální práci, ale zato dokážou velké věci. Potřebujete pouze vánoční řetězy, jež mají širokou škálu barev, takže stačí vybrat ty nejsvátečnější, případně nejoblíbenější. Kam je můžete vystavit? Jednoduše všude! Můžete s nimi orámovat vchody do pokojů nebo okna, esteticky pěkně vypadá taky, když je položíte na parapety nebo s nimi obmotáte květináče.
Další jednoduchý způsob výzdoby, který potěší všechny rodiče a jejich děti je návštěva dílen, které se v tomto ročním období pořádají na každém rohu. Vezměte své ratolesti na jednu z těchto akcí, kde vyrobí mnoho ozdob, které si budou moci určitě vzít s sebou domů. Není nic efektivnějšího pro kouzlo domova než zavěsit o bytě vánoční dekorace, které jsou vlastnoručně dělané od dětí.
Koledy jsou neodmyslitelnou součástí zimy, a tak není nic snadnějšího, než si nějaké písničky postahovat nebo naladit správnou stanici v rádiu a zaposlouchat se do těch krásných tónů, které pohladí duši i smysly. Už aby tady byl Štědrý den!
Červené vánoční řetězy
Pro odvážnější a ty, kteří mají rádi, když mohou do ozdob zapojit ruce a kreativitu je tvorba dekorativního stromečku jako stvořená. Potřebovat budete pár větví stromu, které můžete sesbírat na zahradě na procházce po parku, či po lese. Další, co je třeba si sehnat, jsou provázky a zbytek záleží na chuti každého – světýlka, baňky, třásně, řetězy a další ozdoby. Seřaďte větve od nejkratší po nejdelší tak, aby vytvořily tvar přibližně trojúhelníku – stromečku a svažte je provázky. Pak už stačí použít fantazii a tento vlastnoruční stromeček vyzdobit. Pokud se vám to bude zdát málo, můžete pro originalitu přivázat pár obálek se vzkazy nebo dárečky pro blízké, které budou každý den rozbalovat.