Bio oleje pro vaše zdraví


V dnešní době nacházíme na trhu s potravinami čím dál více produktů, které se označují jako „bio“. Není to pouze krátkodobý trend, ale dlouhodobý přístup k životu a potravinám, který je velmi výhodný pro naše zdraví. Zdraví je komplexní a je proto potřeba dívat se souhrnně na tělo a mysl a uvědomit si, že všechny produkty, které konzumujeme, zlepšují obě tyto naše části v průběhu času.

čerstvá ryba

Trochu si posvítíme na výrobky, které jsou vyrobené z přírodních látek a dají se skvěle využívat jako potravinový doplněk, ale i jako kosmetický prostředek. Jedná se o bio oleje.

Panenské oleje jsou primárně určené pro studenou úpravu pokrmů nebo pro bezprostřední konzumaci po lžičkách. Tyto tekutiny je možné uplatnit při přípravě salátů, pomazánek, marinád a nebo jimi dochutit již tepelně upravené pokrmy. Nejsou však vhodné pro smažení. Do této skupiny můžeme zařadit kokosový olej bio https://www.nakliceno.cz/kokosovy-olej/ a potom také olivový, avokádový, arganový, makadamový, konopný, dýňový nebo třeba slunečnicový.

Další skupinu tvoří různé olejíčky, které můžeme použít v oblasti kosmetiky a zdraví pokožky. Sem bychom mohli zařadit měsíčkový, třezalkový, ricinový, jojobový nebo třeba nimbový.

ovoce a zelenina

Zvláštní položku potom tvoří rýžový olej, tzv. rafinovaný. Je unikátní tím, že je možné jej využít i na smažení, pečení a vaření, a ne pouze na dochucování již hotových teplých jídel.

Podle toho, jaký účel je pro vás zásadní, je dobré zvolit skupinu olejů a potom zahájit testování. Vašim chutím, žaludku nebo i pleti nemusí svědčit každý olej, proto je ideální vyzkoušet více variant a vybrat si ten, který vám nejlépe voní, chutná nebo obecně vyhovuje. Jejich efekt bývá ve většině případů velmi dlouhodobý a pravidelné užívání vám dozajista změní život. Navíc, při kombinaci s dalšími bio potravinami, si udržíte také štíhlou linii a vaše trávicí ústrojí bude ve skvělé kondici.